Sade Yağ

Semin "Sade Yağ" İle yapılmış bir tatlının tadını nerde olsa tanırsınız ...

Tadı Damağınızda Adı Aklınızda Kalır ...



Sade Yağ

Semin Urfa Sade Yağ

Nedir Bu Sade Yağ ?

Sade Yağ ; Özellikle urfa yöresinde yetişip süt veren koyunlardan elde edilen Sade Yağ bir çok elekten geçirilerek sütün öz yağını alarak yapılır.

Neden "Urfa Sade Yağ" ? diyebilirsiniz.,

Türkiye'de ve Dünyada bir çok yerde sade yağ üretimi yapılıyor, fakat Şanlı Urfa yöresindeki meralar'da otlayan hayvanların o meralarda suni yem veya başka bir doyurucu etkene ihtiyacı olmadan süt vermesi burdaki sütün ve dolayısı ile o sütten üretilen sade yağın'da lezzetini arttırıyor olması burda yapılan sade yağ'ın lezzetini ve kalitesinide etkiliyor.

Bu gibi etkenleri göz önüne alırsak Urfa'da Sade Yağ üretimi yapan Semin Sade Yağ Fabrikası'nın neden bu kadar lezzetli üretim yaptıkları ortaya çıkıyor.



Sade Yağ

Sade Yağ İle Neler Yapılır ?

Sade Yağ kullanım alanları başında tatlıcılar ve tatlı üretimi yapan üreticiler gelir. Özellikle baklava yapımında kullanılır, ve hatta internet ortamında arama yaparken " Baklavalık Sade Yağ" diye arama yapılır. Ancak daha lezzetli tatlı yapmak isteyen ve kendini markalaştırmış firmalar üretimini yaptıkları diğer tatlılarda ve pastalar için'de kullanmaya başlamıştır.

Hatta unlu mamüllerde bile sade yağ kullanımı artmış olup ürünlerin lezzeti dahada artırılmıştır.. Yapılan ürüne daha çok lezzet vermek isteyen ustaların vazgeçilmez bir malzemesi haline gelen sade yağ bu gün Türkiye'nin önde gelen tatlı üreticileri tarafından yoğun şekilde özellikle ilk başta şerbetli tatlılar için sade yağ kullanılmaktadır.

Semin Sade Yağ tatlı üreticileri, pastahaneler, lokantalar, restorantlar, yemek üretim tesisleri gibi Türkiye geneli ve Dünya Ülkeleri'ne sade yağ üretimi yaparak dağıtımını gerçekleştirmektedir.



Sade Yağ Üretimi

%100 Organik Sütten Yapılmaktadır ...

Sade Yağın Faydaları

Sade Yağ üretimi %100 koyun sütünden üretilmekte olup içersine herhangi bir ek madde katılmamaktadır. Sütün kendine has yağı ile elde edilen ve halk arasında (Tereyağı) olarak bilinen fakat tereyağın'dan lezzet ve yoğunluk olarak daha yoğun ve lezzetli olan sade yağ insan sağlığına'da bir çok faydası bulunmaktadır.

Son yıllarda gelişen teknoloji ile araştırmalar yapan doktorların, Sütten üretilen katkısız bu yağın ( Sade Yağ ) araştımış ve sonucunda insan vucuduna bir çok faydası olduğunu tespit edilmiştir.

Diğer katı yağlara oranla insan vucudu sıcaklığında eriyebilmesi sonucu damar tıkanıklığı oluşturmadığı ve sade yağın sütün özünden yapıldığı için sütün içinde sağlık için faydalı olan etkenlerin yoğunluğun'dan dolayı bir çok hastalığa'da iyi geldiğini özellikle belirtilmiştir.

Semin Baklavalık Sade Yağ
hakkında daha detaylı bilgi almak için iletişim bölümünden adres ve telefon bilgilerimize ulaşabilirsiniz ...